Dr. Hakan Tetik

Kolektivist; Strateji, Müşteri ve Dönüşüm Uzmanı

 

1968 yılında Bursa’da doğdu. İlk ve orta eğitimini Almanya’da tamamladıktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Sonrasında Marmara Üniversitesi Almanca İşletme bölümünden Yüksek Lisans derecesi (MBA) ve 2008 yılında İşletme/pazarlama alanında Işık Üniversitesinde Doktora derecesini (PhD) aldı. Erken yaşlarda meslek hayatına plasiyer olarak sıcak satış ile başladı. İTÜ’de son sınıfta okurken profesyonel çalışma hayatına Penta Bilgisayar A.Ş. Kurucu ve Genel Müdür olarak başladı. Daha sonra çeşitli firmalarda Satış ve Pazarlama Müdürlüğü, İş Geliştirme Direktörlüğü, İş Çözümleri Direktörlüğü ve Genel Müdürlük gibi farklı görevlerde bulundu.

2004 yılında profesyonel iş hayatını sonlandırdı. O zamandan beri çeşitli şirketlerde kurucu ortak, yatırımcı veya yönetim kurulu üyesi olarak meslek hayatına devam ediyor.

Aynı zamanda dünyanın önde gelen şirketlerine strateji, pazarlama ve ürün yönetimi fonksiyonlarında yardımcı oluyor. Her işletmenin Strateji, Dönüşüm, Müşteri Deneyimi ve İnovasyon kültürlerine sahip olmasını gerektiğini düşündüğü için ağırlıklı olarak bu alanlarda eğitim, konuşma ve danışmanlık hizmetleri veriyor. İşletmelerin yönetim/icra kurullarında görev alarak farklılaşmalarına yardımcı olmaya çalışıyor.Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerini aktif olarak konuşabilen Hakan Tetik, “Patron dilini” de oldukça aktif bir şekilde kullanabiliyor. İşletmelerin DNA’sında yer alması gereken kritik yeteneklerin; strateji, dönüşüm yeteneği, müşteri deneyimi ve inovasyon olduğunu savunan Hakan Tetik, strateji, unlearn, pazarlama ve ürün yönetimi konuların odaklanmış durumda ve bu konularda çalışmalarına devam ediyor.

 

Eğitim ve Konuşma Konuları

 

Strateji
  • Stratejik Düşünme & Stratejik Planlama
Stratejik Pazarlama
  • Konumlanma & Pazar Stratejileri
Ürün Yönetimi
  • ÜrGe & ArGe, İnovasyon
Dış Müşteri
  • Müşteri Deneyimi & Taraftarlık
İç Müşteri
  • Çalışan Deneyimi & Sadakat
Değişim
  • Değişim & Takımlar
Dönüşüm
  • Dönüşüm & Liderlik
Unlearn
  • Bildiklerimizi Bırakmak
İş Modelleri 
  • Dijitalleşme & Yıkıcı İnovasyon
Tasarım Odaklı Düşünme
  • Design Thinking

 

Referanslardan Bazıları…

THY, Doğuş Otomotiv, Arçelik, N11.com, Allianz Sigorta, Superonline, Halkbank, Danone, Turkcell, Coca Cola, Avea, Bilim İlaç, Doğadan, Penti, Migros, Finansinvest, Nestle Erikli Su, Yapı Kredi Bankası, Türk Telekom, Japan Tobacco International, Mercedes, Otokoç, Turkcell Teknoloji, Novartis, Nobel İlaç, IMMIB, Novo Nordisk, Bileşim.,Türk Demirdöküm, KYSD, ITKIB, İşmont, Konyalı Grubu, Ford Otosan, Doğan Yayın Holding, Abalıoğlu Holding, Bizimgaz, Rixos Grubu, Anadolu Hayat Emeklilik, e-bebek.com, Flo, Vestel, Kale Grubu, Çelik Çorap, GNC, YKM, Nacar, AON Sigorta, Boyner, Bernardo, Koçsistem, Denizbank, TMI, Arena Bilgisayar, Bizim Toplu Tüketim, Hürriyet Emlak, Estee Lauder Clinic, Oyak Holding, Bunge, Çırağan Kempinski, Unilever, Evyap, CallUs, Atılım Üniversitesi, Alstom, Total, DeFacto, Royal Halı, Pernod Ricard, Novartis, Koç Üniversitesi…